Archief

Op vrijdag 8 januari plaatste De Telegraaf een leuk interview met onze kersverse operationeel directeur Roy Milder
archief Ga Terug


’IEDEREEN DIE KAN PRATEN, KAN WERKEN BIJ CALLCENTER’

Werknemer groeit door vertrouwen

Geen kleingeld, alleen nog maar pasjes’

Van een onzer verslaggevers

       VEENENDAAL – Thuiswerken een risico? Bij callcenter Annie Connect wordt bijna alleen maar vanuit huis gewerkt. De meeste medewerkers – het merendeel heeft een „achterstand tot de arbeidsmarkt”, zoals mensen met een handicap of ouderen – komen slechts sporadisch op kantoor.
        Maar als ze er zijn, moet het voelen als een uitje, dus ziet de Amsterdamse vestiging er uit als een stadstuin en is het pand in Veenendaal ingericht als een Anton Pieck-dorp. „Medewerkers moeten het prettig vinden om hier te werken, dus zit iedereen gewoon aan een tafel – niet aan een bureau met schermen waardoor je je collega’s niet kunt zien”, vertelt directeur Roy Milder.
       Met zijn 25 jaar is hij waarschijnlijk een van de jongste directeuren die leiding geven aan een bedrijf met 750 medewerkers. Niet dat zijn leeftijd een probleem is, zegt hij: „Zolang je je open en eerlijk opstelt, wordt er naar je geluisterd. En bij dit bedrijf is iedereen gelijk. Of je nu in een rolstoel zit of niet, we zijn allemaal collega’s van elkaar en kunnen alles zeggen.”
        
Commercieel
        Annie Connect is tien jaar geleden opgericht door ondernemer Leo Dijkgraaf om wao’ers – destijds ruim een miljoen – een baan te bieden. Dat gebeurt zonder overheidssteun. „We zijn gewoon een commercieel bedrijf en krijgen hooguit subsidie voor het aanpassen van een werkplek. In principe kan iedereen die kan praten bij Annie Connect aan de slag. Als ze willen, kan dat hier op het callcenter, maar het kan ook vanuit huis. Het enige dat nodig is, is een telefoon- en internetverbinding.”
       Na een training kunnen de telefonistes – het bedrijf spreekt consequent van Annies – aan de slag. „We werken alleen voor goede doelen en loterijen. Op kerstavond hebben we bijvoorbeeld de telefoonlijnen bemand voor drie tv-uitzendingen die geld ophaalden voor goede doelen. Dat is leuk werk en heel wat anders dan energiecontracten proberen te slijten”, stelt Milder. „Daar zijn wij de organisatie niet naar.”
       Als achttienjarige werkstudent begon Milder bij Annie Connect. „Ik heb sindsdien stevig kunnen doorgroeien – dit bedrijf geeft iedereen een kans om te bewijzen wat hij of zij kan.”



• Roy Milder is callcenterdirecteur én handelt in Zweedse Smartcazes: „Portemonnees zijn ouderwets.”
FOTO: RENÉ BOUWMAN

       Wat hij zelf als zijn vuurproef beschouwt, is de oprichting van het Zweedse filiaal in Göteborg. „Ik was net acht maanden in dienst toen ik een Annie Connect in Zweden op mocht starten. Het was een impulsief project, achteraf gezien had ik wat meer vooronderzoek moeten doen. We waren er nog niet klaar voor.” Na anderhalf jaar werd de Zweedse tak verkocht aan een concurrent.
       Aan zijn tijd in Göteborg hield Milder niet alleen veel ervaring over, hij ontdekte er de Smartcaze – een strak vormgegeven pasjeshouder die de portemonnee vervangt. „In Zweden speelt contant geld nauwelijks een rol: iedereen betaalt met creditcard. Ook bij het uitgaan. Je hebt alleen pasjes nodig, die hoeven niet in een dikke portefeuille. Dat geldt straks ook voor Nederland: van ov-chipkaart tot rijbewijs, alles kan met een pasje.”
       Na lang aandringen is Milder afgelopen jaar distributeur van de Smartcaze geworden in Duitsland en de Benelux. „Ik heb met al mijn spaargeld een grote voorraad ingekocht en heb nu voor vijf jaar het alleenrecht. Naast mijn werk bij Annie Connect zet ik de Smartcaze in de markt.” De vraag kwam vorige maand goed op gang: „Ik heb in één week tweehonderd doosjes verkocht.”
       Zodra het kan, wil de jonge ondernemer een werkstudent inhuren die zich met de portemonneevervanger bezighoudt. „Net zoals ik een kans kreeg bij Annie Connect, wil ik een enthousiaste kracht de mogelijkheid geven hier iets moois mee op te bouwen. Als je iemand vertrouwen geeft, kan hij groeien.”
       


archief Ga Terug